SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

SNOC, tasarım ve üretiminde ilham kaynağını doğanın güçlü varlığından alıyor. SNOC Koleksiyonlarını daha uzun ömürlü olacak kalitede üretilerek, karbon salınımına katkıda bulunmaktan ve karbon ayak izini büyütmekten kaçınarak doğanın bütünlüğüne zarar gelmesini önlemeyi hedefliyor. Temel amaç, doğaya saygı ile üretilmiş uzun ömürlü mobilyalar tasarlarken gelecek nesillerin doğa ve insanlık ile yaşayabilecekleri bir dünya bırakmak. Doğaya saygı geleneği ile kullanıcısına ulaşmasını sağlayan SNOC, sürdürülebilir kalkınma hedeflerini destekleyici bir yol haritası çiziyor. Böylece çevrenin korunması ve sürdürülebilir kalkınmayı hedeflerken kullanılan tüm materyaller, bileşenleriyle doğanın sürdürülebilirliğini ve korunmasını destekliyor.

DOĞAYA SAYGI

SNOC; yenilenebilir, geri dönüştürülebilir materyalleri koleksiyonlarında kullanmaya devam ediyor.

Dünyanın Geleceği İçin Sürdürülebilir Üretim

Koleksiyonların, karbon ayak izine sebep olmayışı ile çevre için sürdürülebilir bir gelecek kurulacağına inanılıyor. Tasarımların üretimi ile sürdürülebilirliğin sağlanması; doğaya zarar vermeden ekosistemi koruma konusunda rehberlik ediyor. SNOC tasarım büyesinde, doğal kaynakların bütünlüğü korunarak; sürdürülebilirliğin ekonomik, sosyal ve ekolojik temellerinin ana hedefleri yerine getiriliyor.

FSC Sertifikalı Ürünler ile Dünya Ormanlarına Saygı


FSC (Orman Yönetim Konseyi), ormanların sürdürülebilir ve sorumlu yönetimini destekleyen kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. Birincil görevi, dünya ormanlarını ve sürdürülebilir varlığını korumaktır. FSC, dünya ormanlarının doğal varlığına ve verimliliğine zarar vermeden orman ürünlerinin elde edilmesini sağlayarak bu amacı gerçekleştirmeyi hedefler.
FSC hedefleri, gelecek nesillere yaşamaya değer bir dünya bırakırken, üretken bir kaynak olarak dünya ormanlarının sürdürülebilirliğini sağlamamıza olanak tanır. Tasarımlarımızın hayata geçirilme süreci hem çevrenin hem de mobilyalarınızın uzun vadeli refahını sağlayacak doğrultuda ilerler.

YAŞAMA SAYGI

SNOC, gelecek kuşaklara yaşanabilir bir dünya bırakma sorumluluğunu ile üretimine devam ederken, dünyaya bırakılan izlerin etkilerini azaltmak için hedefler koyuyor ve inisiyatif almaya devam ediyor.